informace

                                  Paintballové hřiště

Paintballové hřiště je místo, kde soupeří dva týmy ve hře zvané paintball. Cílem hry je nejčastěji donesení [vlajka'vlajky- = WOODSBALL ! ] na vyhrazené místo, zároveň se tým snaží vyřadit nepřátele paintballovými zbraněmi (značkovači). Značkovač vystřeluje želatinové projektily, které při zásahu obarví protihráče. Ten je vyřazen a musí hřiště opustit.

Hřiště se dělí na dvě velké skupiny:

  • Rekreační a military - ať už jsou umístěna ve volné přírodě, nebo uměle vybudována, jsou tvořena většinou z krytů přírodního (stromy, členitý terén), nebo military (pytle s pískem, zákopy) charakteru. Často jsou to prostory bývalých základen a bunkrů.
  • Sportovní - složená z nafukovacích překážek na rovné ploše cca 40x50 metrů s travnatým nebo umělým (turf) povrchem . Tvořená zejména s cílem umožnit co nejrychlejší a nejdynamičtější hru, přehlednou pro hráče i pro diváky.zdroj z wikipedie.

                                              Zbraně

Zbrani se v paintballu říká marker, čili značkovač. Existují značkovače v ceně mírně nad jeden tisíc korun, stejně tak se na trhu objevují kousky v relacích okolo třiceti tisíc Kč. Abychom zbraně roztřídili, budeme se řídit způsobem funkce mechanismu.

  • pump-action marker: vystřelit kuličku je možno až po natažení posuvného předpažbí - podobně jako u brokovnic-pump.
  • semi-auto marker: značkovače, které po prvotním natažení závěru vystřelí na každé stisknutí spouště jeden projektil-kuličku, dokud nedojde zásoba hnacího média v tlakové lahvi nebo dokud se nevyprázdní zásobník s kuličkami.
  • electronic marker: značkovače, které mají oproti semi-auto značkovačům tzv. elektronickou spoušť(rukojeť). Tato jim umožňuje při zvolení modu full-auto vystřelit až přibližně 13 ran za sekundu na jedno stisknutí spouště - dokud trvá. Profesionální zbraně dosahují kadence až 25 ran za sekundu. I u těchto markerů lze zvolit mod semi-auto či vybrat z většinou rukojetí podporovaných modů 3ranných dávek, 6ranných dávek či jiných režimů.zdroj z wikipedie.

                                         Bezpečnost

Bezpečnost při paintballu je založena na důsledném dodržování limitu úsťové rychlosti a kvalitním bezpečnostním vybavení.

Povinným vybavením jsou:

  • Paintballová maska - zahrnuje ochranu obličeje včetně uší, čela a částečně chrání i krk hráče. Oči jsou chráněny plexisklem, které nezapře podobnost tvarů s lyžařskými brýlemi. Sklo může být jednovrstvé, nebo dvojvrstvé (termální) sklo, které zabraňuje zamlžování. Maska je nejdůležitější ochranný prostředek, neboť hráče chrání před zraněním v obličeji, a krajním případě i před vystřelením oka.
  • Ucpávka hlavně / barrel condom - ochrana určená k zastavení nechtěného výstřelu. Je představovaná buďto zátkou, která se do hlavně zastrčí, nebo lépe látkovým váčkem, který se nasune na hlaveň a zajistí se gumovým svazkem napnutým za kořen rukojeti nebo za jiný výrazný výstupek na zbrani.

Dalším nepovinným vybavením mohou být paintballové rukavice, chránič krku (u některých hráčů nahrazený šátkem) a další ochranné prvky.

Zdroj z wikipedie.

Vytvořil Hai
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky